BİZE ULAŞIN
E-Mail Adresimiz
85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi Ankara Caddesi No:434 Kemalpaşa / İZMİR TÜRKİYE
Calisco
Ürün Bakımı

Calisco Kuvars Yüzey Bakımı

Düzenli Temizlik

Calisco’ nun gözeneksiz yapısı sayesinde, nemli bir bez ve sabun veya yumuşak bir deterjanla yapılacak temizlik Calisco yüzeyin harika görünmesi için yeterli olacaktır. Temizlikten sonra yüzeydeki sabunu sıcak suyla durulayın ve bir bez veya kağıt havlu ile kurulayın. Bir diğer seçenek de temizliği sirke ve su karışımıyla yapıp daha sonra durulamaktır. Aşındırıcı etkileri nedeniyle partikül ihtiva eden (parçacık içeren) temizlik ürünlerini kullanmayınız. Jel veya sıvı türde olan temizlik malzemelerini tercih ediniz.

 

İnatçı Gıda Lekeleri

Nemli bir bez veya kağıt havlu üzerine bir miktar aşındırıcı olmayan ve düşük oranda çamaşır suyu içeren bir deterjan dökünüz. Yüzeyi dairesel hareketlerle silerek temizleyiniz ve hemen ardından durulayınız. Metal izi, pas gibi zorlu lekelerde bulaşık süngerinin üzerine bu deterjandan az bir miktar dökünüz, hafifçe ovalayınız ve hemen durulayınız. Calisco yüzeyinizi ilk günkü görünümüyle muhafaza etmek için düzenli aralıklarla temizlemenizi tavsiye ederiz.

 

Dayanıklılık

Calisco; kırılma, çatlama, çizilme ve lekelere karşı dayanıklıdır. Buna rağmen farklı nesnelerden gelebilecek kuvvetli bir darbe ve aşırı basınçtan zarar görebilir. Her yüzey gibi güçlü kimyasallara maruz kaldığında kalıcı olarak hasar görebilir.

Calisco yüzeyleri çizilmeye karşı dayanıklı olsa da keskin ve sivri alet darbelerine maruz bırakmayınız. Her zaman bir kesme tahtasının kullanılması tavsiye edilir.

 

Tortular

Gıda artığı, sakız gibi kurumuş, yapışkan artıkları öncelikle plastik veya tahta bir mutfak gereciyle kazıyınız. Ardından nemli bir bez ve deterjanla iz kalmayacak şekilde temizleyiniz. Sonrasında hemen durulayınız. Yüzey parlaklığına zarar vermemek için zorlu kirleri temizlemek için aşındırıcı bir malzeme kullanmayınız.

Kullanılmaması Gereken Kimyasal ve Temizleyiciler

Bankonuzun; fırın-ocak temizleyicileri, zemin temizleyicileri, bulaşık Isıl Dayanım makinesi deterjanı, klozet temizleyicileri, mobilya temizleyicileri, lavabo gideri açıcıları, leke çıkarıcılar, pil asitleri gibi kimyasal ve temizleyicilere uzun süreli temasa maruz kalması, yüzeyde kalıcı hasar veya renk değişimine neden olabilir. Yüzeyiniz, potansiyel olarak zarar veren bu ve benzeri bir malzemeye maruz kaldığı takdirde etkisinden korunmak için hemen suyla durulayınız.

 

Isıl Dayanım

Calisco, yapısal olarak granit de dâhil olmak üzere herhangi bir yüzeye kıyasla ısıya karşı daha dayanıklı olmakla birlikte her yüzey gibi ani ve hızlı ısıl değişimlerden zarar görebilir. Bu nedenle her türlü elektrikli ısıtma/pişirme cihaz ve gerecinin altında her zaman nihale kullanılması önerilir. Ateşten yeni alınmış veya sıcak tencere-tava vb. pişirme gereçlerini doğrudan Calisco yüzeyinin üzerine koymayınız.