BİZE ULAŞIN
E-Mail Adresimiz
85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi Ankara Caddesi No:434 Kemalpaşa / İZMİR TÜRKİYE
Blog
Blog
Mutfak Tezgahı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Sık sık değiştiremediğimiz mutfak tezgahlarımızı bir kere değiştirmeye karar verdiğimizde her şeyiyle çok dikkat etmemiz gereken hususları vardır. Mutfak tezgahı seçerken; rengine, dokusuna, yapısına, mutfağınızın özelliklere göre birçok farklı maddeleri göz önünde tutarak doğru tercih yapmaya çalışılmalıdır. Yazımızın devamında mutfak tezgahı ile ilgili sorularınızın cevaplarınızı bulabilirsiniz…
Mermer Yüzeylerde Siyah ve Beyazın Çekici Dansı!
Birbirinin zıttı olanların daha çekici geldiği yaşamda bu bir gerçek olarak algılanır. Halbuki bazı düşünürler yaşamda zıtlığın olmadığını söylerler. Onlar için var ile yok, ağlamak ile gülmek, sevgi ile nefret, gece ile gündüz, siyah ile beyaz uyum içerisinde birbirini tamamlayandır.
Dış Mekanlarınızda Doğal Taşlarla Döşeme!
Yaşam alanı denilince aklımıza ilk olarak iç mekanlarımız olan yatak odası, mutfak, salon, ofis gelir. Fakat iç mekanlarımızın görselliği kadar dış mekanlarımızın da tasarımı aslında ruh halimizi olumlu ya da olumsuz etkiler. Bunaldığımız zaman çıkıp kahve içtiğimiz balkonumuz, mutlaka sandalye takımımızı eksik etmediğimiz bahçemiz ya da şehrin manzarasını izlediğimiz terasımız bizim için aslında sandığımızdan daha önemlidir.
Modern Banyoda Mermer Kullanımı
Çağımızda ileri teknoloji ile birlikte günlük yaşamımızdaki dekorasyon da değişiklik göstererek yolunu çizdi. Lüks yaşamın getirdiği yeniliklerle birlikte gelen konfor, yaşamımızda kullandığımız alanları da etkilemiştir. Günün yorgunluğunu attığımız bizim için en kıymetli yerlerden biri de banyomuzdur. Banyomuz ne kadar ferah ve konforlu olursa o kadar dinlenerek günün stresini atarız.
Renk Tonu İle Büyüleyen; Bekamar Onyx!
Evimizin tasarımını, doğadan ilham alarak harmanladığımızda daha natürel ve konforlu olur. Dekorasyonda kullandığımız tüm aksesuarların aslında yaşamımız üzerinde olumlu ya da olumsuz enerjisi vardır. Bu ispatlanmış bir durum değilse de tarih boyunca bu etkiler araştırılmış ve böyle olduğuna dair ispatlar aranmaya devam edilmiştir. Birçok kişinin karşılaştığı sonuçlar doğal taşların olumsuz enerjiyi emerek mutluluk verdiği yöndedir.
Doğal Taşlardan Oluşan Harika Eserler
Doğal taşlar medeniyetlerin kurulmasında en çok etkili doğanın hazinelerindendir. İnsanoğlu taşları işlemeye başladığı andan itibaren yaşamı kolaylaşmış, daha kolay bir arada yaşamış ve günlük yaşamını kolaylaştırmıştır. Doğal taşların dayanıklı özelliği sayesinde yüzyıllar öncesine kadar kurulu olan şehirleri ve binaları günümüzde inceleyebiliyoruz.
Traverten Taşının Özellikleri Nelerdir?
Yer altı sularının içlerindeki kalsiyum karbonatın çökmesiyle oluşan Traverten; lifli bir görünüme sahiptir. Doğal taşların en dayanıklılarından biri olan Traverten kalker biçimindedir. Türkiye, dünyada en çok Traverten üretimini yapan ülkelerdendir. Bekamar Ege Bölge Distribütörü olarak, en iyi doğal taşı olan Traverten taşının özelliklerini sizler için derledik.
Ofis Tasarımızda Trend Mermer Renkleri
Günümüzün yarısını geçirdiğimiz, önemli kararlar aldığımız, motivemizi artıran en önemli unsurlar ofis tasarımında gizlidir. Modern bir ofis çizgisini yakalarken sürekli değişen ve yenilikleri takip eden dekorasyonu bulmak oldukça zordur. İstenilen görünümü doğal taşların sade ve şık duruşuyla çok kolay yakalayabilirsiniz.
Benekli Yüzeylerin Şık Duruşu: Granit!
Yapı itibariyle sert ve kristal yapılı minarellerden meydana gelen Granit; açık renkli ve iri taneli magmatik kayaçlar şeklindedir. Beyaz, gri veya pembe renkte olan doğal taş duruma göre turuncu renklerde de görülebiliyor. Diğer doğal taşlara göre daha büyük kristal oluşturma potansiyeline sahip olan Granit yıllara en dayanıklı yüzeyler olarak varlığını koruyor.
İç Mekan Kaplamada Doğal Taş Zarifliği!
İç mekan tasarımı evimizde geçirdiğimiz kaliteli zamanında vazgeçilmez bir parçasını oluşturur. Zevkimizin yansıması olan ev dekorasyonumuz kullandığımız aksesuarlardan, yüzeylere, mobilyalardan, renklere kadar farklılık göstererek ruh halimizi etkileyebilir.
Dekorunuzda Alaçatılı Rüzgarı Estiren Mermerler!
Yaz mevsiminin güzelliğini yaşadığımız bölgeler genellikle doğa ile iç içe olan yazlıklarımızdır. Bekamar mermerleri ile şehirdeki apartman dairenizi yazlık havası verebilir, yazlığınızı ise doğal ve rüstik tasarlayabilirsiniz. Son zamanlarda trend olan Alaçatı tarzı, birçok farklı yaşama dokunuyor.
Ege Bölgesi’nde Doğal Mermerin Adresi; Bekamar!
Doğal taş; insan hayatının vazgeçilmez, yaşamını kolaylaştıran, asırlardır iç içe olduğu manevi inancımızın simgesidir. Sonsuzluk, enerji, sabır ve dengeyi simgeleyen Bekamar mermer, dayanıklı yapısıyla uzun yıllar verilen şekli koruyarak tarihe tanıklık eder.
Evinizdeki Dayanıklı Güzellik: Calisco Kuvars!
Yaşam alanlarını tasarlarken doğada bulunan birçok farklı malzemeye ihtiyaç duyarız. Ahşap kullanımı ortamda bohem havası estirirken, mermer kullanımı bulunduğunuz ortamı hem ferahlatır hem de uzun süre temiz kalmasını sağlar.
Bekamar’ın Yükselen Trendi; Neolith Porselen Yüzeyler!
Son yıllarda yaşam alanlarında hijyenik, pürüzsüz, kaliteli özellikleriyle trend olan Neolith, oldukça şık porselen levhadır. Sinterlenmiş yüzey olan Neolith Porselen Yüzeyler, yüzde yüz doğal minerallerden yapılmıştır.
Yaşam Alanlarınızda Modern Dokunuş; Belenco Kuvars!
Evimiz ya da zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz işimiz zevkimize göre tasarladığımız renk ve aksesuarlarla çevrilidir. Bu da gün içerisinde ruhsal halimiz üzerinde rol oynayabilir. Sevdiğimiz renkleri ve yüzeyleri uzun süreli kullanmak için Belenco Kuvars yüzeyler tam size göre…
Granitler Hakkında Radon /Radyasyon Gerçeği
Kullanım ömrü olarak en kaliteli özelliklerinden birini sunan Granit, yaşam alanlarının her yerinde sağlıklı, hijyenik ve ergonomik olanaklarla şık duruşunu sergiliyor. Peki Granitte Radon ve Radyasyon Gerçeği ile ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz?
Doğal Taşların Bakımı Nasıl Olmalı?
Milyonlarca yıllık bir süreç sonucunda meydana gelen doğal taşlar, enerjileriyle canlıların üzerinde oldukça etkilidir. Bulundukları ortamdaki enerjiden etkilenen taşlar biriktirdikleri enerjiyi de etraflarına yayarlar.
Medeniyetlerin Kuruluşunun Yapı Taşı: Mermer!
Dünyanın en değerli doğal taşlarından olan Mermer, metomorfizma olayı sonucunda doğanın bizlere kazandırdığı en kıymetli oluşumlardandır. Kalkerlerin yeniden kristalleşmesi sonucu meydana gelen mermer, renkleri genelde beyaz ve griye dönüktür. Sarı, pembe, kırmızı, mavimsi, siyah gibi farklı renklere de dönüşebilen mermer, kesilebilir ve cilalanabilir özelliktedir.
Honlu Mermer ile Cilalı Mermer Arasındaki Farklar Neler?
Yüzyıllardır insanoğlunun hayatında önemli bir yer tutan mermer, günümüzde de yaşam alanlarımızda sağlam ve şık yapısıyla kullanılmaya devam edilmektedir. Metaformik yapılı mermer, teknolojinin ve modanın değişmesiyle çıkarılan yüzeyleri de işlenmiş ve yüzeylerde farklı renk ve ışığı yansıtma parlaklıkları değiştirilmiştir.
Karanlığın Zarif Dokusu; Granit!
Evimizi tasarlarken trend renkleri de göz ardı etmek istemeyiz. Trend renklerin her dönem duruşunu koruduğu koyu renkler, granit yüzeylerde de oldukça beğeniliyor. Zamansızlığı ile ismini tarihe yazdıran siyah, bulunduğu her ortamda tasarlandığı zevke göre geleneksel görünümünü ya da çağdaşlığını korur.