BİZE ULAŞIN
E-Mail Adresimiz
85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi Ankara Caddesi No:434 Kemalpaşa / İZMİR TÜRKİYE
Blog
Blog
Granitler Hakkında Radon /Radyasyon Gerçeği
Kullanım ömrü olarak en kaliteli özelliklerinden birini sunan Granit, yaşam alanlarının her yerinde sağlıklı, hijyenik ve ergonomik olanaklarla şık duruşunu sergiliyor. Peki Granitte Radon ve Radyasyon Gerçeği ile ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz?
Yaşam Alanlarınızda Modern Dokunuş; Belenco Kuvars!
Evimiz ya da zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz işimiz zevkimize göre tasarladığımız renk ve aksesuarlarla çevrilidir. Bu da gün içerisinde ruhsal halimiz üzerinde rol oynayabilir. Sevdiğimiz renkleri ve yüzeyleri uzun süreli kullanmak için Belenco Kuvars yüzeyler tam size göre…
Bekamar’ın Yükselen Trendi; Neolith Porselen Yüzeyler!
Son yıllarda yaşam alanlarında hijyenik, pürüzsüz, kaliteli özellikleriyle trend olan Neolith, oldukça şık porselen levhadır. Sinterlenmiş yüzey olan Neolith Porselen Yüzeyler, yüzde yüz doğal minerallerden yapılmıştır.
Doğal Taşların Bakımı Nasıl Olmalı?
Milyonlarca yıllık bir süreç sonucunda meydana gelen doğal taşlar, enerjileriyle canlıların üzerinde oldukça etkilidir. Bulundukları ortamdaki enerjiden etkilenen taşlar biriktirdikleri enerjiyi de etraflarına yayarlar.
Medeniyetlerin Kuruluşunun Yapı Taşı: Mermer!
Dünyanın en değerli doğal taşlarından olan Mermer, metomorfizma olayı sonucunda doğanın bizlere kazandırdığı en kıymetli oluşumlardandır. Kalkerlerin yeniden kristalleşmesi sonucu meydana gelen mermer, renkleri genelde beyaz ve griye dönüktür. Sarı, pembe, kırmızı, mavimsi, siyah gibi farklı renklere de dönüşebilen mermer, kesilebilir ve cilalanabilir özelliktedir.
Honlu Mermer ile Cilalı Mermer Arasındaki Farklar Neler?
Yüzyıllardır insanoğlunun hayatında önemli bir yer tutan mermer, günümüzde de yaşam alanlarımızda sağlam ve şık yapısıyla kullanılmaya devam edilmektedir. Metaformik yapılı mermer, teknolojinin ve modanın değişmesiyle çıkarılan yüzeyleri de işlenmiş ve yüzeylerde farklı renk ve ışığı yansıtma parlaklıkları değiştirilmiştir.
Karanlığın Zarif Dokusu; Granit!
Evimizi tasarlarken trend renkleri de göz ardı etmek istemeyiz. Trend renklerin her dönem duruşunu koruduğu koyu renkler, granit yüzeylerde de oldukça beğeniliyor. Zamansızlığı ile ismini tarihe yazdıran siyah, bulunduğu her ortamda tasarlandığı zevke göre geleneksel görünümünü ya da çağdaşlığını korur.
Mermer ve Granit Arasında Bilmeniz Gereken Farklar Neler?
Mutfak dekorasyonunu sıkça değiştiremediğimiz için seçimi yaparken hem zevklerimize hem de bütçemize en uygununu seçmemiz gerekir. Özellikle mutfak tezgahları; ekstra eşyaları taşıyan, lekelere karşı hassas ve kaliteli olmak zorundadır. İşte mermer ve granit arasındaki farklar!
Tasarımınıza Göre Salonunuzda Mermer Kullanımı!
Beğenilen renkler, aksesuarlar, mobilyalar tasarımın bir parçası olarak yaşadığınız yeri şekillendirir. Her tasarıma uygun kombine olabilen, zengin renkli Bekamar mermerleri sevdiğiniz tasarıma göre seçebilmeniz için derledik.
Evinizdeki Dayanıklı Güzellik: Calisco Kuvars!
Yaşam alanlarını tasarlarken doğada bulunan birçok farklı malzemeye ihtiyaç duyarız. Ahşap kullanımı ortamda bohem havası estirirken, mermer kullanımı bulunduğunuz ortamı hem ferahlatır hem de uzun süre temiz kalmasını sağlar.